Канело Алварез не исклучува демонстративна борба против лудиот Мек Грегор

Канело Алварез е изненаден од тврдењето на Конор Мек Грегор дека е подготвен да влезе во рингот со него за голема борба.

Според Алварез, идејата не е ништо помалку од „луда“. Цврсто верува дека можноста за оваа борба може да се случи, но само откако Алварез ќе се збогува со активната кариера во боречките спортови.

Зборувајќи за различни медиуми Мек Грегор самоуверено изјави дека борбата против Канело нема да биде „никаков проблем“ за него. Изјави дека темелно го анализирал настапот на Алварез за време на неговите средби со Били Џо Сандерс и Џон Рајдер.

Иако Алварез им нанесе порази на двајцата противници, Мек Грегор не изгледаше збунет. Ова верување е особено забележливо со оглед на скорот на Мек Грегор од 0-1 како професионален боксер.

Алварез не изгледаше воодушевен кога беше прашан за можноста да го сподели рингот со Мек Грегор. За време на прес-конференцијата во Њујорк за неговата претстојна одбрана на титулата против Жермал Шарло Алварез го отфрли предизвикот на Конор.

„Тој е луд“, изјави Алварез за Мирор.

Алварез потоа продолжи да зборува и сугерираше дека таквата борба може да се оствари, но „можеби кога ќе се пензионира“. Во последните години, Флојд Мејведер не престанува да прави егзибициски борби кои му носат милиони.

Очигледно по овој пат ќе тргне и Алварез.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saul Alvarez (@canelo)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО