Чендлер за Мек Грегор: Повеќе е на јахтата отколку во салата

Поранешниот предизвикувач за титулата во лесна категорија на УФЦ, Мајкл Чендлер (23-8) верува дека Конор Мек Грегор (22-6) не одвојува време за тренинзи.

Тоа не може да се негира, а ако не се согласувате, тогаш проверете што има да каже Мек Грегор на социјалните мрежи. Поранешниот двократен шампион на УФЦ се оддаде на јахтирање, како и на обилни количини алкохол.

„Озлогласениот“ не се однесува како професионален борец и тоа ги загрижува фановите. Конор постојано им ветува враќање, но не прави ништо за тоа. Тој и Чендлер беа тренери во 31-та сезона на Ултимејт фајтер 31.

Шоуто веќе заврши, но се уште нема информации за нивната борба. Гласините велат дека тоа ќе се случи во декември, но тоа не е сигурно. Мајкл тврди дека е подготвен да се бори утре и едвај ја чека борбата.

„Дали тој вежба? Не знам колку тренира. Почесто го гледаме на јахта отколку во сала. Што се однесува до мене, знам дека сум подготвен. Јас сум секогаш фит.

Сега имам 37 години, па се обидувам да се придржувам до построга диета за да останам во форма и да изгледам како професионален спортист.

Знаеш дека сум подготвен да се борам утре. Ако борбата се случи пред крајот на годината, ќе биде феноменална. Но, дури и ако тоа се случи во 2024 година, во секој случај, ќе ја видите најинтересната личност во ММА против најголемата ѕвезда во ММА.

Тоа ќе биде најголемото враќање во историјата на боречките спортови. Луѓето ќе го гледаат, а ние ќе продадеме многу платени прегледи“, рече Чендлер во емисијата „ДЦ&РЦ“ на ЕСПН ММА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО