Кан може да бира меѓу Головкин и Гарсија, ако го победи Алаварез

Amir-Khan se vrti

Претседателот на ВБЦ, Маурицио Сулејмен, изјави ако Амир Кан забележи победа над Саул Алварез, тој ќе може да го бира противникот за следниот меч, Казахстанецот Генади Головкин или Американецот Дани Гарсија.

Средбата меѓу Алаварез и Канќе се одржи на 7 мај во Лас Вегас, САД.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО