Каква е врската на Тајсон Фјури со најбараниот мафијаш на планетата (ВИДЕО)

282

Тајсон Фјури е во жешка професионална врска со најбараниот мафијаш на планетата Даниел Кинахан. Ирскиот нарко бос и вооружен напаѓач е баран од американската влада. За неговата глава е објавена сума од 5 милиони долари.

Ромскиот крал работел со Кинахан со години. Гангстерот преговарал во име на Фјури за најскапите натпревари во кариерата на боксерот, покажа документарно видео на Јутјуб каналот Спортс џангал.

Во него, промоторите Еди Херн, Боб Арум и тренерот Бен Дејвисон ја потврдуваат врската помеѓу боксерот и дилерот на дрога.

Како Тајсон Фјури се вклучи во лаги? Колку е близок со Даниел Кинхан? Каква мрежа заплетка ирскиот мафијаш во професионалниот бокс? Какви ќе бидат последиците за Фјури? Како ќе влијае тензијата пред саботниот меч на светската титула во тешка категорија против Дилиен Вајт и дали тоа е причината за откажувањето на Џипси Кинг, погледнете го целото видео на Јутјуб каналот „Спортска џунгла“.