Тајсон полуде, претепа патник во авион! (ВИДЕО)

Еден патник од прва рака дознел како е да те удри Мајк Тајсон. „Железниот“ бил испровоциран од патник во авион веднаш по полетувањето од аеродромот во Сан Франциско во правец кон Флорида. Двајцата патувале еден до друг во прва класа.

Видеото не го прикажува целиот инцидент, но ТМЗ прикажа снимка на која се гледа како човекот зад Тајсон прво се слика со него, а потоа постојано ја коментира и коментира боксерската легенда. Во еден момент тој дури ги нарече Тајсон и неговиот придружник „селани“.

Најверојатно, нервите на поранешниот светски шампион не издржаа во овој период. Потоа се гледа како удира низа удари по главата и телото на патникот додека лицето до него се обидува да го смири.

Мајк (55) се соочува со уште една тужба во својот живот. Тајсон помина низ многу од нив, што доведе до негов банкрот. Во последниве години, пак, „Железниот“ е прилично мирен, не станувајќи дел од вакви кавги. ТМЗ информира и дека веќе се е на удар на законот, бидејќи претепаниот и сведочел во полиција по слетувањето на авионот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО