Каков малер за хулигани – пишуваа расистички графити и налетаа на Кличко (ВИДЕО)

109

Смрзнаа од страв кога го видоа некогашниот боксерски светски првак, а сега градоначалник на Киев.

Легендарниот боксер Витали Кличко, кој сега е градоначалник на украинската престолнина Киев, на „Фејсбук“ објави интересна снимка на која се гледа како тој „препаднува“ двајца сограѓани кои на еден ѕид пишуваа расистички графити.