Кајла Харисон заврши работа за 3 минути на ПФЛ 6 и го прослави 32-от роденден (ВИДЕО)

99

Американската воинка Кајла Харисон брзо го одработи работата на настанот ПФЛ 6 што се одржа во Елит арената во Атланта.

Двократната олимписка шампионка со прекин во првата рунда ја победи сонародничката Кејтлин Јанг и убедливо победи во полуфиналето во лесна категорија, каде ќе се бори против Мартина Јиндрова од Чешка.

Во второто полуфинале ќе се сретнат Бразилката Лариса Пачеко и Украинката Олена Колесник.

Кајла Харисон веднаш тргна агресивно против Кејтлин Јанг која влезе како замена за повредената Џулија Бад.

Таа веднаш ја собори противничката и без проблем стигна до нов триумф.

Тоа беше 14-та победа во кариерата за непоразената Кајла, која денеска го слави својот 32 роденден.

„Целта е да излезеш и да доминираш, а понекогаш само го чувствуваш тоа“, изјави Кајла Харисон.

Швеѓанецот Садибу Сај го победи поранешниот предизвикувач на УФЦ Рори Мекдоналд со едногласна одлука на судиите и го освои финалето на турнирот во полусредна категорија.

Но, без разлика на поразот, Канаѓанецот во полуфиналето продолжи да се бори и со Магомед Умалатов од Дагестан. Во второто полуфинале се Садибу Сај и Бразилецот Карлос Леал.

Резултати од ПФЛ 6:
Кајла Харисон – Кејтлин Јанг – ТКО, Р1 (2:35)
Садибу Сај – Рори Мекдоналд – едногласна одлука (30–27, 30–27, 29–28)
Реј Купер III – Брет Купер – ТКО, Р1 (0:24)
Магомед Магомедкеримов – Дилано Тејлор – ТКО, Р2 (3:26)
Лариса Пачеко – Гена Фабијан – ТКО, Р1 (2:39)
Магомед Умалатов – Џара Ал Силави – КО, Р1 (3:33)

Воведни борби:
Марина Мохнаткина – Абигејл Монтес – поделена одлука (30–27, 27–30, 30–27)
Мартина Јиндрова – Замзагул Фајзаланова – ТКО, Р1 (4:04)