Каин Веласкез се врати во кечерството (ВИДЕО)

Американскиот натпреварувач во мешани боречки вештини Каин Веласкез учествуваше на првиот натпревар во кечерство по неговото ослободување од затвор.

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Веласкез, учествуваше во таг-тим натпревар на турнирот во кечерство Луча Либра ААА Про. Борбата траеше околу 20 минути, а победија избраниците на Веласкез.

Потсетуваме дека во февруари Каин Веласкез беше уапсен под обвинение за голем број кривични дела, вклучително и обид за убиство. Борецот беше обвинет дека се обидел да убие маж обвинет за малтретирање на четиригодишниот син на Каин.

Веласкез беше ослободен со кауција од 1 милион долари во ноември. Тој побара од судот да му дозволи да учествува на натпреварот. Судот го прифати неговото барање, а Веласкез понуди да им плати на полицајците што го придружуваа на настанот.

Ако Каин биде прогласен за виновен за обид за убиство, му се заканува казна од 20 години зад решетки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО