Јусеф Боугханем е шампион на Раџадамнерн стадионот (ВИДЕО)

jussef boughanem rajadamnern

Јусеф Боугханем е новиот шампион на стадионот Раџадамнерн во Бангкок.

Мароканско-белгискиот борец во возвратниот меч со удар во црниот дроб во четвртата рунда го нокаутираше Компетлек Лопрабат и и ја освои титулата во категоријата до 72,5 килограми. Нивната прва борба во мај на Бест од Сијам беше прекинат по само десетина секунди поради ударот на Боугханем во гениталиите на противникот.

Боугханем во 2015 година ја освои титулата во тај фајт со победата над Судсаком, а беше шампион и на стадионот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО