Јубенк Јуниор се качува во суперсредна и се бори за ИБО појасот

kris-jubenk

Британскиот шампион во средна Крис Јубенк Јуниор (23-1, 18 КО) оди во потешка категорија.

27-годишниот Британец во почетокот на 2017 година ќе се бори против ИБО шампионот во супер средна категорија Австралиецот Ренолд Кинлен (11-1, 7 КО).

Кинлен ја освои титулата во октомври изненадувачи го нокаутира поранешниот светски шампион во средна категорија Даниел Геале.

https://youtu.be/W2ZdneLjmm8

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО