Јасин Реџелари поразен од Стефан Иванов од Бугарија

Screenshot 2015-03-25 10.22.03

Еден од нашите адути за висок пласман на Европското првенство за младинци до 23 години во Валбрежич, Полска, Јасин Реџелари, е поразен во осминафиналето од Бугаринот Стефан Иванов со 19-8.

Кај Реџелари се забележауваше дека нема свежина и некои акции не ги заврши до крај, што можеа да му донесат пресврт во мечот, бидејќи Иванов поведе од самиот старт на борбата, за да стигне до 7-1. Потоа со залагање на Реџелари се намали разликата на два поени 9-5, но Иванов не се даваше и го конктролираше резултатот. По 7-1 вака се движеше резултатот 7-3, 9-3, 9-4, 9-5, 11-7, 13-7, 15-7, 15-8,17-8 и 19-8.

Jasin-Ivanov na EP U23

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО