Израел Адесања: Имаме датум за трилогијата со Алекс Переира

Израел Адесања не губи време и сега е подготвен за следната одбрана на титулата во средна категорија против Алекс Переира.

Адесања и Переира се натпреваруваа на УФЦ 276 овој месец во Лас Вегас. Адесања ја одбрани титулата со решителна победа над Џаред Канониер. Алекс го нокаутира Шон Стрикленд и повторно остави добар впечаток.

„Да. Кога го сакам? Имаме датум за борба со Алекс Переира. Веќе го разгледавме и го планираме.

Опседнати со тоа“, рече Адесања на Изи Фрисателбендер на Јутјуб.

Алекс Переира влегува во борбата за титулата против Израел Адесања со уникатна историја. Бразилската ѕвезда има две победи над шампионот кога двајцата се натпреваруваа во кик бокс.

Една од нив беше победа со одлука, а потоа неколку месеци подоцна Переира го нокаутира од Адесања. Сега е време за 3-та епизода, но во ММА“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SPORT (@tajsportmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО