Ислам Махачев ја пропушта прес-конференцијата на УФЦ 280 во Лондон

86

Рускиот борец Ислам Махачев нема да лета на прес-конференцијата на УФЦ 280 во Лондон.

Како што соопшти прес-службата на промоцијата, прес-конференцијата ќе се одржи само со учество на Чарлс Оливеира. Прес-конференцијата ќе се одржи во петок на 22 јули во Лондон пред мерењето на УФЦ Фајт најт 208.

Оливеира и Махачев ќе го предводат турнирот УФЦ 280 кој ќе се одржи на 22 октомври во Абу Даби. Во прашање ќе биде испразнетата титула во лесна категорија.

Букмејкерите го прогласија Ислам како тежок фаворит во средбата.