Ислам Махачев импресионираше со своите џудо вештини (ВИДЕО)

За помалку од два месеци Абу Даби ќе биде домаќин на УФЦ 294 на чело со реваншот за титулата во лесна категорија меѓу шампионот Ислам Махачев и Чарлс Оливеира.

Ќе се наврши една година од нивната прва борба, која исто така се одржа во главниот град на Обединетите Арапски Емирати, кога Дагестанецот во втората рунда го победи До Бронкс со завршница (гушење со рчен триаголник).

Бразилскиот борец пред борбата со Махачев имаше три борби за титулата во една година.

Особено го исцрпиле случувањата пред мечот против Џастин Гејџи, кога за околу 200 грама падна на мерењето и го загуби појасот.

Оливеира го совлада Гејџи, но не ја врати титулата.

Тој се обиде да го стори тоа неколку месеци подоцна во Абу Даби, но беше спречен од Махачев.

Дагестанецот е одличен ММА борец, а неговите вештини за граплинг се особено големи. Сега, во видео објавено на неговиот Инстаграм, презентираше и како добро се снаоѓа и во џудо…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Islam_Makhachev (@islam_makhachev)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО