Иранскиот Хулк не издржа долго во боксерското деби против Титанот (ВИДЕО)

492

Ирансиот Хулк нема да го памети со задоволство своето деби во боксерскиот ринг. Познатиот борец Сајад Гариби боксираше против Џуманов Алмат Бакитович, познат како Казахстанскиот Tитан.

Хулк не покажа боксерска вештина, па значителната разлика во килограмите не беше проблем за неговиот противник, кој трпеливо чекаше прилики и погаѓаше. Ударите на иранскиот снагатор главно поминуваа во празно.

Во рингот влегоа во дресови за да не покажат колку се неподготвени за пресметката. И се чини дека Иранецот беше повеќе запоставен, бидејќи по една минута побара одмор.

И тогаш тој се нафрли на својот противник, надевајќи се дека ќе го собори со еден удар, но Титанот вешто го избегна неговиот обид.

Бакитович барем нешто покажа, додека Гариби целосно потфрли.

А потоа Казахстанскиот титан влезе во серија удари кои Хулк не можеше да ги издржи, се врати назад и судијата ја прекина борбата.

„Само неколку удари од Титан го натераа Хулк да свири околу рингот и да му го сврти грбот на противникот“, пишуваат англиските медиуми.

Иранецот требаше во април да се бори со бодибилдерот и актер Мартин Форд, а се добива впечаток дека сепак добро се снајде.

Кога ќе ја погледнете снимката од мечот меѓу Хулк и Горила, кој знае како можеше да заврши таа борба.

Тогаш на пресметката можеше да се забележи физичката разлика меѓу Форд и Гариби. Хулк изгледаше „испукано“.

Разликата во висина и форма беше очигледна, па дури и Форд на социјалните мрежи коментираше дека Иранецот Хулк изгледа сосема поинаку во реалноста. Изгледа дека беше апсолутно во право.

Погледнете како се одвиваше мерењето пред мечот и како Хулк и Титан се обидоа да се пресметаат пред да влезат во рингот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iranian hulk (@sajadgharibiofficial)