Илон Маск: Утре можам да се борам со Марк Цукерберг

Популарниот американски бизнисмен Илон Маск сподели детали за неуспешната битка со Марк Цукерберг.

Идејата за организирање на нивната борба активно се дискутираше летово, но на крајот и двајцата не можеа да се договорат. Двајцата претприемачи постојано изразуваа согласност за борбата, но не можеа да се договорат. Цукерберг потоа изјави дека пресметката веројатно нема да се случи бидејќи Маск, според него, не бил сериозен во врска со тоа.

Во исто време, самиот Илон неодамна изјави дека борбата пропаднала поради Марк. Илон неодамна се појави во подкастот на Џо Роган и изјави дека е подготвен утре да се бори со Цукерберг.

„Првично предложив да се бориме во октагонот во Лас Вегас. И тогаш ни беше понудена опцијата Колосеум и мислев дека е невозможно да се одбие. Тоа е историско место. Но, Цукерберг одби. Дали тој самиот одби? Да! Тој рече дека треба да се бориме според правилата на УФЦ.

Во принцип, подготвен сум да се борам во секое време. Го предизвикувам под какви било услови. Ако изгубам, дали мојот тим за модерација на социјалната мрежа ќе се согласи да се пресели во социјалната мрежа на Цукерберг?

Нема проблем. Јас можам. Јас сум за тоа. Подготвен сум да се борам утре“, рече Маск во подкастот на Џо Роган.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО