Хурмет Јонузи го освои бронзениот медал на „Трофејот на Подогорица“

509

Македонскиот бокс репрезентативец Хурмет Јонузи (-75 кг) во полуфиналето на „Трофејот на Подгорица“загуби од Милован Секуловиќ.

Секуловиќ е третоплалсиран на последното Европското првенство, а искуството му го донесе успехот.

Поразени се и Бобан Мијалев (49 кг) и Рамон Казимов (64 кг) од противници од Албанијa и Црнa Горa. Така на овој турнир нашите боксери забележаа само една победа, и тоа Јонузи во четвртфиналето.

Ipon.mk