Хамзат Чимаев изгледа брутално пред УФЦ 294

Хамзат Чимаев изгледа брутално пред неговата борба со Пауло Коста.

29-годишната чеченска ѕвезда на УФЦ ќе се бори против Бразилецот на УФЦ 294. Нивниот меч во средна категорија е предводник на вечерта. Настанот е закажан за 21 октомври во Абу Даби, ОАЕ. Во битката ќе се појави претендент за појасот.

„Борз“ типува на својот непоразен статус кој вклучува 12 победи. Слободно можеме да кажеме дека ова е најважната борба на Чеченецот во неговата досегашна кариера. Во септември 2022 година Чимаев го победи Кевин Холанд со завршница за 2 минути.

Сега му претстои тежок противник во лицето на Коста, но Хамзат веќе се закани дека ќе го скрши. Чимаев сериозно се занимава со тренинзи и е во неверојатна форма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FREAK (@freak.mma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО