Хадис Рамадни ја забележа 9-тата профи победа од 9 меча (ФОТО

Хадис Рамадани вечерва го преслуша и Владрин Игришта на Фајт најт во Цирих, Швајцарија, за ВСКУ-Швајацарија. Кикбоксерот на КБК Шампион сега има професионален скор 9-0 во ВСКУ-Швајцарија.

Можно е наскоро да го видиме Рамадани да се бори за европската или светската титула на оваа кик бокс организација.

На 17 февруари Хадис најави дека ќе настапи на Државното првенство на Македонија, каде што очекувам триумф и освојување на титулата.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО