Хабиб влегува во таборот на Махачев за борбата со Пориер

Ислам Махачев откри дека за неколку дена во неговиот табор ќе се приклучи Хабиб Нурмагомедов. Ислам моментално тренира за неговата борба со Дастин Пориее. Тие ќе се борат за неприкосновената титула во лесна категорија. Нивната борба е водечка на настанот УФЦ 302 што ќе се одржи на 1-ви јуни во Њу Џерси.

„Дијамантот“ е поранешен привремен шампион кој ја нема освоено неприкосновената титула. Сега добива последна шнаса кон златото и ќе даде сè од себе во кафезот. А Махачев се откажува во својот табор и сега ќе се вклучи Нурмагомедов да го подготвува во последните две недели.

Ислам е уверен дека ќе може да победи како што Хабиб го победи Пориер пред години.

„Мене ми е многу полесно отколку на Хабиб, бидејќи тој ми го покажа овој пат, а јас само го следам. Морав само да го направам тоа што го направи тој. Тоа е се. Тој е во пензија, но сè уште не турка. За неколку дена ќе дојде во мојот камп.

Разбирам дека последните 10 дена од кампот ќе бидат луди. Ова ќе биде тешко за сите. Усман му рекол на тренерот: „Хабиб ќе пристигне наскоро, може ли да се одморам денеска“, изјави Махачев.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P U N C H E R ™ (@mmapuncher_tm)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО