Хабиб: Треба да ослабам, ако играм фудбал

478

Хабиб Нурмагомедов демантираше дека потпишал договор со Легија Динамо. Клубот неодамна објави дека се стреми кон највисоко ниво на фудбал во Русија и „Орелот“ ќе им помага.

Се шпекулираше дека Хабиб потпишал договор со нив и дека ќе дебитира професионално на теренот. Ова е апсурдно, бидејќи поранешната ѕвезда на УФЦ најверојатно тежи над 90 килограми.

Хабиб исто така призна дека ќе мора да ослабне доколку влезе во најголемата игра.

„Јас сум во добри односи со Легија Динамо. Но, се  уште нема планови за деби на теренот. Не сум потпишал договор како нивни играч.

Можам да дојдам кај нив во секое време и ќе ја разгледаме ситуацијата. Морам да ослабам ако сакам да станам фудбалер“, изјави Хабиб за фудбалот на прес -конференцијата во Русија.