Хабиб се бори со татко му (ВИДЕО)

Благодарение на борењето Хабиб Нурмагомедов доминира во лесна категорија на УФЦ.

30-годишниот Русин е 27-0 во ММА и има 11-0 во УФЦ.

 Хабиб од неговото раѓање го тренира неговиот татко Абдулманап Нурмагомедов. И иако Американската кикбоксинг академија е негова, зборот на татко му се уште е важен.

Главниот актер на АКА, Хавиер Мендез, на Инстаграм објави кратка снимка на која Хабиб се бори со татко му.

Нурмагомедов би требало следниот пат да ја брани титулата во септември против привремениот шампион Дастин Поиер.

https://www.instagram.com/p/Bx8FKO7hPq7/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО