Хабиб Нурмагомедов се појави со маска и се помоли за сите (ФОТО)

„Нека Севишниот ве заштити сите вас“, напиша Хабиб Нурмагомедов на својот профил на Инстаграм, додавајќи слика на која дагестанскиот борец ставил маска на лицето за заштита. Таа е со цел да спречи инфекција од коронавирус.

Пандемијата веќе има опфатено 166 земји и административни региони, според инфографите на универзитот „Џон Хопкинс“. Бројот на заразените е над 275.000, а жртви на тоа се над 11.000.

https://www.instagram.com/p/B9_AhOIlQC1/?utm_source=ig_embed

Пред неколку дена стана јасно дека Хабиб Нурмагомедов тренирал апсолутно сам за втората одбрана на појасот. И покрај пандемијата, шампионот се подготвува под строги мерки заедно со неговиот тренер Хавиер Мендес. Тренинзите се одвиваат во „лулката на шампионите“ на Американската кикбокс академијата во Сан Хозе, Калифорнија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО