Хабиб Нурмагомедов го подготвува Ислам Махачев за борбата против Дастин Пориер

Поранешниот шампион на УФЦ Хабиб Нурмагомедов учествува во подготовката на неговиот сонародник Ислам Махачев за борба против Американецот Дастин Пориер. Ова за ТАСС го соопштија од тимот на Махачев.

„Хабиб моментално го подготвува Ислам за борба. Самиот Хабиб го победи Пориер, знае што треба да нагласи и на што да се фокусира“, вели соговорникот на агенцијата.

Борбата меѓу Махачев и Пориер ќе биде главна на турнирот УФЦ 302, кој ќе се одржи на 2 јуни во САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО