Гонзага тежок 119 кг за борбата со Александар Емилијаненко (ВИДЕО)

Александар Емилијаненко (26-7) утре ќе се бори во Екатеринбург со Габриел Гонзага (17-11).

36-годишниот руски борец со две години постариот Бразил на Russian Cagefighting Championship  2 влегува со 116 килограми. Бразилецот беше 3 килограми потежок. Имаше 119 години.

Непоразениот Иван Штирков (14-0) кој во последните неколку години ги победи Бигфут, Рико Родригез, Џеф Монсон, Сатоши Иши, Кристијан М’Пумбу и новиот шампион во тешка категорија на КСВ Фил де Фрисес се бори со Бразилецот Геронимо дош Сантос 40-0).

Мерењето го следеасветскиот боксерски шампион во полутешка категорија Сергеј Ковалев и поранешниот шампион Костја Цзју.

https://youtu.be/4bIrOud8xHQ

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО