Гоце Јанески најдобар боксер на „Подгорица опен“!

bk-aperkat-goce-janeski

Боксерите на БК Аперкат продолжија со успешните настапи, на завршнит турнир од Бенекс-лигата викендов на „Подгорица опен“. Македонија ја претставуваа тројца натпреварувачи, а најдобар од нив беше Гоце Јанески.

Нашиот боксер го совлада Алмедин Рамадани од Црна Гора толку убедливо што го заслужи признанието најдобар боксер на турнирот. Останатите двајца не успеаја да победат во своите борби. Јасмин Мифтер беше поразен од Анес Арселани од Србија до 60 килограми, додека Димитар Апосотолов загуби од Артам Брахими од Косово во категоријта до 75 килограми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО