Горан Рељиќ стана светски првак во бокс без ракавици (ВИДЕО)

Хрватот Горан Рељиќ ја освои светската титула на БКБ во бокс без ракавици во полутешка категорија во неговата прва битка.

Рељиќ со едногласна одлука на судиите во Ливерпул го победи Рики Нелдер – Бирмингем бул.

Според статистиката на БКБ, Реџиќ имал 39 удари и неговиот противник 15.

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО