Головкин: Ќе видите многу нови работи од мене

190

Генади Головкин се закани дека ќе покаже многу нови работи на средбата против Канело Алварез на нивниот меч на 16 септември во Лас Вегас кој е еден од најочекуваните дерби-мечеви во оваа година.

Тие направија отворени тренинзи во Лос Анџелес.

„Канело изгледа добро и силен во последните неколку натпревари. Затоа работев толку цврсто за време на тренинг кампот. Ќе покажам многу нови работи. Тоа е мојот најголем меч. Тренирав сериозно, за да станам светски шампион и сега одам на тоа да ја задржам таа позиција“, изјави Головкин.

Головкин сè уште нема пораз во својата кариера. Тој има 37 победи (33 со нокаут), додека Алварез е со 49 победи, 1 нерешен резултат и 1 пораз.

.