Голема најава за враќањето на Ронда Русеј и борбите за појасите во бантам категорија (ВИДЕО)

nunjes-ronda-oci-v-oci

Веќе започна „Фајт викот/неделата“ на УФЦ и само неколку дена не делат до настанот УФЦ 207, што веќе неколку месеци е промовиран како враќање на поранешната кралица на бантам категорија – Ронда Русеј.

Русеј и Аманда Нуњеш ќе го предводат настан кој не очекува во петок спрема сабота во ласвегаската Т-Мобиле арена, а во со насловната борба ќе ја видиме пресметката Домик Круз и Коди Гарбранд за титулата во бантам.

Токму овие две добија свое место во последната „Каунтдаун“ најва кој ни донесува подетален увид во животите и тренинзите на главните актери на оваа приказна.

Инаку Нухњеш е многу билоска со нашата Нина Ансароф, па така и сега е покрај неа и и дава поддршка.

https://youtu.be/3HqdlvKa1r4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО