Гого Славески ја забележа третата победа во БКФЦ (ФОТО)

Горјан Гого Славески ја забележа и третата победа на третиот настап во БКФЦ, бокс со голи раце.

Боксерот кој пред извесно време реши да го промени шампионатот реди успеси во БКФЦ. Тој утринава во Монтана, САД, на 29-тото издание на турнирот го совлада Далас Дејвисон. Претходно успеа да слави и против Џастон Стилс и Рамал Аманов и засега е перфектен во шампионатот кој зазема се поголем замав во САД.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC (@bareknucklefc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО