Судија доби жестоко кроше од боксер во Мексико (ВИДЕО)

Боксерски судија бил мета на кроше во главата за време на бробата меѓу Марио Агијар и Брендон Глантон. Мексиканецот Агијар ненамерно го удри судијата со тупаница за време на мечот за испразнетата интерконтинентална титула на ВБО во полутешка категорија.

Набргу потоа беше нокаутиран во втората рунда од Глантон, кој ја извојува 17-та по ред професионална победа.

Еве видео од ударот:

https://twitter.com/GloversStories/status/1568440350523400194?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1568440350523400194%7Ctwgr%5E616f7eae3474ea6f1e8dce93d7cb4306e18a055e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fsdiya-otnese-kroshe-ot-boksor-v-meksiko-video%2F

Љубителите на боксот беа единствени во мислењето дека судијата покажа завидна брада и не се ни помрднал од моќниот удар.

Факт е дека специјалистот завидно добро го прифати и средбата продолжи како ништо да не се случило, иако Агијар малку се сопна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО