Го уапсија апсолутниот шампион во лесна категорија Девин Хејни

Девин Хејни е уапсен во Холивуд, а подоцна е ослободен со кауција. Слишнавме од Бокс сошал.

Се вели дека неприкосновениот шампион во лесна категорија патувал во автомобил во кој е пронајден полуавтоматски пиштол. 24-годишниот спортист набргу по апсењето е пуштен на слобода со кауција од 35 илјади долари. Тој ќе се појави на суд на 3 август.

Боксерот е 30-0 по победатаво мај со едногласна одлука над Васил Ломаченко во Лас Вегас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО