Го објавија трејлерот за УФЦ 295 (ВИДЕО)

Погледнете ја целосната промоција за УФЦ 295 кој се одржува на 11 ноември во Медисон сквер гарден и ги прикажува Џон Џонс против Стипе Миочиќ и Јиржи Прохаска против Алекс Переира.

Џонс, наведен како „непоразен шампион во тешка категорија“, ја прави првата одбрана на титулата во тешка категорија што ја освои откако Френсис Нгану го ослободи појасот. На неговиот пат стои Стипе Миочиќ, кој го држи рекордот за најмногу одбрани на титулата категоријата на тешкашите.

Во конасловната борба поранешниот шампион во полутешка категорија Јиржи Прохаска се враќа во првата борба откако повредата на рамото го принуди да се откаже од појасот. Својот втор настап со 205 фунти ќе го има и Алекс Переира, поранешен шампион во средна категорија, кој се искачи во дивизијата откако го загуби појасот во реваншот од ривалот Израел Адесања и сега се бори за шампионски статус само во својата 11-та професионална ММА борба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО