Глори притиска Бадр Хари да се бори во ноември

Кик бокс лигата Глори сака Бадр Хари да се бори на 4 ноември во Арнем, Холандија.

На овој датум ќе се одржи Глори Колишн 4. Во главната борба Рико Верховен и Тарик Осаро ќе се борат за обединување на титулите во тешка категорија. Засега е познато дека на оваа гала вечер ќе има уште 2 борби за титулата.

Додавањето на борба со Хари дефинитивно ќе привлече уште поголем интерес. На 9 септември Бадр требаше да се бори на Глори 88, што се одржа во Париз. Тој би се соочил со Џејмс МекСвини во тешка категорија.

Хари дојде во рингот пред борбата за титулата и најави дека нема да се бори. Неговата одлука дојде поради големиот земјотрес во Мароко кој однесе илјадници животи. Хари ветил дека ќе се бори, но не токму таа вечер.

Дефинитивно има смисла да се има неговата борба со МекСвини на картата на 4-ти ноември. Од Спортска зона велат дека преговорите се во тек, но се уште ништо официјално.

https://twitter.com/SportsZone__/status/1702431695373488325?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1702431695373488325%7Ctwgr%5Efd5c6693ddb0a21c47feb09a146399e62a84b817%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2FSportsZone__%2Fstatus%2F1702431695373488325image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО