Глори прашува: Сакате ли реванш меѓу Хари и Врожек?

Пред неколку дена Бадр Хари излезе со изјава по поразот од Аркадиуш Врожек. Тие се бореа минатиот викенд во Холандија. Очекувано, Хари успеа да доминира и беше блиску до победа со нокаут.

Тој го собори Врожек три пати во потрага по нокаут и го спушти гардот. Врожек успеа да му зададе висок удар и да го победи со нокаут, откако Хари не успеа да застане на нозе.

Многу фанови не престануваат да го повикуваат Бадр да се повлече од спортот, но тој јасно стави до знаење дека нема да го стори тоа. „Лошото момче“ повика на итен реванш со својот млад ривал. Глори очигледно нема да се раздели со Хари, иако нема победа веќе 6 години и е во серија од 4 последователни порази.

Бадр во моментов е едно од најголемите имиња во боречките вештини и Глори ќе го притиска до последен момент. Тој ги полни салите и продава ППГ, што е на прво место за секоја борбена организација.

На нивниот профил на социјалните мрежи Глори застана зад Хари и ги праша фановите дали сакаат да гледаат реванш. Многу обожаватели сакаа да го видат Хари против Врожек 2 на крајот на следниот месец во битката на Рико Верховен и Алистер Оверем.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО