Глори 32: Журвалев изгуби од Мачадо, Хамур-Леин со нокаути ја освои титулата (ВИДЕО)

Zinedin Hamur

Габриел Варга на Глори 32 во Вирџинија си ја врати титулата во перолесна категорија.

Откако во ноември минатата година во Италија го загуби појас против Сергеј Адамчук, Канаѓанецот ја врати титулата совладувајќи го Украинецот во реваншот со мнозинска одлука.

Павел Журвалев изненадувачки е поразен во полуфиналето на турнирот на предизвикувачите во полутешка категорија од Ариел Мачадо. Бразилецот го доби едногласна одлука на судиите.

Турнирот го освои Зинедин Хамур- Леин нокаутирајќи го за 12 секунди во полуфиналето Американецот Ворен Томпсон и во втората рунда во финалето Мачадо. Алжирско- францускиот борбец со освојувањето на турнирот треба да биде следниот предизвикувач за титулата во полутешка категорија. Шампион е Артем Вахитов, а привремен првак Зак Муекаса, па ќе видиме кога и против кого ќе добие својата шанса.

Во делот на програмата од Суперајт серијата, Андерсон Силва – Бредок со ливер кик го нокаутираше Гордон Хопт, а Ши Луис-Пери го нокутираше  Морис Грин.

Овде може да ги погледнете останатите видеа: Силва-Хопт и Луис-Пери.

Glory 32:

Gabriel Varga – Serhiy Adamchuk (mnozinska odluka sudiite; 48-46, 48-47, 48-48) 

Finale na turnirot:
Zinedine Hameur-Lain – Ariel Machado (KO, R2)

Brian Collette – Myron Dennis (ednoglasna sudiska odluka; 29-28. 30-27, 30-27)

Polufinale na turnirot:
Zinedine Hameur-Lain – Warren Thompson (KO, R1)
Ariel Machado – Pavel Zhuravlev (ednoglasna sudiska odluka; 30-27, 29-28, 30-27)

SuperfightSeries:

Chi Lewis-Parry – Maurice Greene (KO, R2)
Anderson “Braddock” Silva – Gordon Haupt (KO, R1)
Funda Alkayis – Vanessa de Waele (ednoglasna sudiska odluka; 30-27 x3)
Francois Ambang – Michael Stevens (ednoglasna sudiska odluka; 29-28 x3)
Giga Chikadze – Chris Mauceri (Ko, R1)
Cedric Smith – Roger Corbin (ednoglasna sudiska odluka)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО