Глори 19: Верховен го победи Цимерман!

glory-19

Водечката кикбокс организација вчера одржа уште еден  настан, кој вклучуваше турнир од 4 -ца борци во полусредна категорија.

Во главниот дуел на вечерта, во тешката категорија, Рико Верхоевен го победи Ерол Цимерман во втората рунда.

На турнирот во полусредна категорија во финалето Ники Холцкен го победи Рајмонд Даниелс, но пред тоа Даниелс имаше неколку добри настапи.

 Сите резултати од Глори 19:

Тешка категорија: Рико Верхоевен го победи Ерол Цимерман со TKO ( повреда на коленото ) РД 2 ( 2:17)

Финале на турнирот во полусредна категорија: Ники Холцкен го победи Рајмонд Даниелс со TKO (4 нокдауна) РД 3 ( 1:25)

Средна категорија: Џо Шилинг го победи Роберт Томас со судиска одука  30-26 x3)

Полутешка категорија: Џејмс Харли го победи Седерик Смит со TKO РД 2  (0:56)

Полуфинале на турнирот во полусредна категорија: Ники Холцкен го победи Александер Стетцуренко со судиска одлука (29-28 x3)

Полуфинале на турнирот во полусредна категорија: Рајмонд Даниелс го победи Џонатан Оливеира со TKO (3 нокдауни) РД 2 ( 2:15)

Лесна категорија: Енди Ристи го победи Стив Моксон со TKO РД 1 (2:43)

Тешка: Ксавиер Вигнеи го победи Еверет Симс со TKO РД 1 (1:44)

Лесна категорија: Жош Жонси го победи Макс Баумерт со TKO (лекарска забрана) РД 3 (0:37)

Полутешка категорија: Брајан Колет го победи Мајрон Денис со судиска одлука

Полусредна категорија: Франсоа Амбанг го победи Стефен Ричардс со KO РД 1 (2:14)

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО