Габи Гарсија се бори со Вондерлеј Силва и Марсело (ВИДЕО)

gabi-garcia

Покрај разно-разните приказни за дуели меѓу шампионката Ронда Русеј и натпреварувачи од посилниот пол, подзабравивме на доминантната шампионка во џиу џица, Габи Гарсија.

 За Бразилката со импресивни димензии многу сериозни имиња од ММА и џиу џица не се свенси што може да ги снајде на душекот кога таа ги демонстрира своите вештини против нив.

 Еве што му направи на Вондерлеј Силва во риалити шоуто  The Ultimate Fighter.

 А во следново видео Бразилката, која ја поседува опасната комбинација на големина, техника и сила, се соочува против шампионот Марсело Гарсија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО