Фури: Ќе го уништам Усик

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури (34-0-1, 24 КО) продолжи со заканите кон со Aлександaр Усик (21-0, 14 КО).

Непоразените боксери ќе се сретнат на 17 февруари во Саудиска Арабија за да го одредат апсолутниот светски шампион во дивизијата. Ромскиот крал или Украинецот ќе го запише своето име во историјата како прв носител на четири појаси.

Фјури во видеото се пофали со подарок од Саудиска Арабија – нов автомобил, а не пропушти да го поткачи Фјури.

„Здраво, тоа е Тајсон Фјури, Џипси Кинг, светски шампион на ВБЦ. Само што добив нов автомобил. Неверојатен автомобил! Сакам да ја изразам мојата почит кон организаторите, сакам да ја изразам мојата голема почит кон Ријад, сакам да ја изразам мојата голема почит кон народот на Саудиска Арабија“.

„Апсолутно феноменално! Многу сум среќен што сум дебел. Овој прекрасен автомобил е исклучителен, возачот е неверојатен, многу брз. Ви благодарам многу, Господ да ве благослови. Ќе се видиме на битките“.

На 17 февруари ќе го уништам Александар Усик и ќе станам апсолутен светски шампион! Точно точно, во Саудиска Арабија, само на ова место. 2023, 2024 година – ќе биде готов, видете (имитира аперкат)“, рече Фјури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО