Флојд Мејведер го именуваше својот наследник во рингот

Флојд Мејведер Јуниор се подготвува да зачекори уште еднаш во боксерскиот ринг овој викенд против Џон Готи Трети, но се очекува загревачките натпревари да го видат „следниот Флојд Мејведер“, како што рече самата легенда на социјалните мрежи.

Тоа е 22-годишниот Џон Инграм кој ги забележа првите три победи во кариерата од февруари минатата година за да навести за неговиот голем потенцијал.

Сè уште не е познато со кого ќе се бори Инграм, па ќе биде интересно да го видиме во акција. Сепак, на Мани му е тешко да донесува такви судови за кој било друг освен за себе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО