Фјури на отворен тренинг во Лас Вегас (ВИДЕО)

21

Тајсон Фјури (27-0-1, 19 КО) имаше отворена тренинг пред дебито во Лас Вегас.

Тој во третата борба во САД ќе се сретне со непоразениот Германец Том Шварц (24-0, 17 КО).

На истиот настан поранешниот предизвикувач за титулата во полутуешка категорија Саливан Барера (22-2, 14 КО) ќе се соочи со Џеси Харт (25-2, 21 КО).