Филипе Линс и Јон Кутелаба ќе се соочат на УФЦ Вегас 80

Филипе Линс и Јон Кутелаба ќе се соочат во кафезот на УФЦ.

Тие ќе се борат во полутешка категорија. Нивната средба е дел од картата на настанот УФЦ Вегас 80. Гала вечерта ќе се одржи на 7 октомври во Институтот УФЦ во Лас Вегас.

Линс има скор од 17-5 во ММА и е во победничка серија од 3 борби. На почетокот на јуни со одлука го победи Максим Гришин. Филипе заврши 13 од своите натпревари и 4 пати беше нокаутиран. Линс е поранешен шампион во тешка категорија на ПФЛ и во кариерата не загубил со завршница.

Кутелаба има скор 17-9-1-1 во ММА. Во средината на април го победи Танер Босер. Оваа победа ја прекина неговата серија од 3 порази. Јон победи на само 3 од неговите последни 10 борби во УФЦ. Кутелаба заврши 15 од средбите и беше завршен 7 пати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marcel Dorff (@bigmarcel24)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО