Фергусон лудо танцуваше во болницата (ВИДЕО)

444

Тони Фергусон синоќа доживеа тежок пораз од Џастин Гејџи по кој заврши во болница, а таму славниот борец имаше свое шоу.

Тони Фергусон влезе како фаворит во борбата со Гејчи, но не само што загуби туку изеде многу ќотек. Лицето му беше деформирано, по што неминовна дестинација му беше болницата.

По еден ден поминат таму, Фергусон бил пуштен дома. А моментот пред заминувањето од болницата тој го одбележа со видео на кое игра покажувајќи дека и покрај поразот е во одлично расположение.

https://www.instagram.com/p/CACRqN0HYvR/?utm_source=ig_embed