Федор Емилијаненко го нокаутира Сонен во првата рунда (ВИДЕО)

81

Федор Емелијаненко (38-5-1 НЦ) ќе се бори за титулата на шампионот во тешка категорија на Белатор.

Во полуфиналето zа Големата награда во Њујорк 42-годишниот Русин во првaтa рунда го нокутира Чаел Сонен (30-16-1).

Федор во првата размена на удари го рушеше 41-годишниот Американец со лево кроше, а потоа и со преден директ кога тргна на уривање. Сонен постојано одеше на уривање, но Федор прво заврши како горен, а во другата ситуација, откако му го фати грбот, Федор се сврте и почна граунд и паунд.

Уште по едно уривање Федор со десницата го здрма противник и го повторно почна граун и паунд со кој о заврши Сонен на 14 секунди пред крајот на првата рунда.

Во финалето на 26 јануари во Лос Анџелес ќе се бори против Рајан Бадер.

Чејк Конго (29-10-2) го нокутира Тимоти Џонсон (12-5) за само 68 секунди и ја постигна седмата последователна победа.

Во рускитата пресметка Анатолиј Токов (27-3) со едногласна одлука го совлда поранешниот шампион на Белататор во средна категорија Александра Шлеменко (56-12).

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Бенсон Хендерсон (26-8), го победи Саад Аслад (23-10) на ист начин.

Фёдор Емельяненко победил Чела Соннена нокаутом в первом раунде!Без вариантов для Соннена.Всех с Победой Фёдора!!!

Geplaatst door Victor Sokolov op Zaterdag 13 oktober 2018

https://www.youtube.com/watch?v=40pwmCc5aYo

Bellator 208 | And the winner is…

— 7 —

Geplaatst door Cheick Kongo op Zaterdag 13 oktober 2018

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=KTeU01ys-Pk

.