Шакур Стивенсон во првата рунда го нокутира Симион (ВИДЕО)

Шакур Стивенсон (9-0, 5 КО) во Омаха ја постигна деветата професионална победа.

21-годишниот Американец во воведниот дел на настанот Крафорд – Бенавидес во рингот се најде со досега најискусниот противник и го положи испитот со највисоки оценки.

Сребрениот олимпиец од Рио во првата рунда го нокаутира 15 години постариот Романец Виорел Симион (21-3, 9 КО).

Со победата освои ВБЦ титулата шампион на Континентална Америка во перолесна категорија.

https://www.facebook.com/trboxing/videos/246152479579856/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО