Фановите на Хабиб му упаднаа во сала (Видео)

Останува една недела до големата борба за титулата во лесна категорија меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мек Грегор. Во кафезот ќе се пресметаат на 6 октомври во Лас Вегас и повеќе од сигурно е, дека тоа е борбата која ќе ги промени животите и на двајцата.

Со текот на годините, непобедливиот борец од Дагестан успеа да придобие многу фанови, а денес голем број луѓе ја нападнаа неговата сала за да му посакаат успех и го испратија во Лас Вегас.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО