Боб Сап ја оствари првата ММА победа по 2010 година (ВИДЕО)

Боб Сап (12-20) на Ризин 13 во Саитама супер арена ја направи првата победа во ММА од 2010 година.

45-годишниот Американец со едногласна одлука на судиите го победи дебитантот Абделрахман Шалан.

Станува збор за 26-годишен египетски сумо борач кој настпуав под боречкото име Осунаараши Кинтаро (Големата пустинска бура).

За деби настапот се подготвуваше со поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ Џош Барнет.

Сап претходната ММА победа ја оствари во 2010 година со поделена одлука против Саше Вајнполтер.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО