Загина европски шампион во бокс во одбрана на Луганск

22-годишниот Максим Галиничев загинал за време на борбите во областа Луганск, пренесува iD Boxing.

Младиот Украинец е поранешен европски младински шампион во бокс, но кога избувна војната во неговата татковина, тој се пријави во војска.

Тој е уште еден професионален спортист кој го загуби животот во руско-украинската војна во изминатата година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО