Енди Руиз и Дионтеј Вајлдер ги префрлија преговорите на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Сега се чини повеќе од сигурно дека Дионтеј Вајлдер и Енди Руиз Јуниор се во преговори за боксерски меч оваа година, бидејќи двајцата споделија објави на социјалните мрежи, преместувајќи ја дебатата во јавноста.

„Бронзениот бомбардер“ ги потврди зборовите на својот тренер – Малик Скот, велејќи дека понудата до Мексиканецот е сосема солидна и сега Руиз е на потег бидејќи договорот е веќе испратен.

Во меѓувреме, Енди сподели видео од зборовите на Вајлдер, пишувајќи го само повикот „да се биде подготвен“, што очигледно значи дека преговорите се одвиваат добро и договорот наскоро ќе биде потпишан.

Дионтеј Вајлдер и Енди Руиз Јуниор се поранешни носители на светската титула во тешка категорија, така што мечот несомнено ќе предизвика солиден интерес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО