Емил Павлов забележа две победи во првиот круг на Премиер лигата во Каиро

Емил Павлов во првиот круг извојува две победи и пораз на Карате 1 Премиер Лигата во Каиро, Египет.

Павлов на стартот загуби од Турал Агаларзаде од Азербејџан, а потоа заблежа две победи против Фуад Бенбара (Алжир) и Лука Мареска (Италија) 4-3.

Резултати:
-67 кг
Емил Павлов – Турал Агаларзаде (Азербејџан) 1-2
Емил Павлов – Фуад Бенбара (Алжир) 3-2
Емил Павлов – Лука Мареска (Италија) 4-3

Во Премиер-лигата настапуваат најдобрите каратисти од целиот свет, однодно 425 натпреварувачи од 61 држава во дисциплините борби и кати. Павлов е единствениот македонски претставник на овој турнир и ќе настапи во категоријата до 67 кг, која брои вкупно 31 каратист.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО